• Tvoříme ze dřeva

• Do fotoalba byla přidána nová galerie Tvoříme ze dřeva.

V naší škole proběhla dne 19.6.2021 aktivita s názvem: Polytechnika na školách pod vedením pana Helise. Aktivita byla realizována v rámci projektu MAP Opavsko II, jehož realizátorem je Místní akční skupina Opavsko z.s. Cílem aktivity byla podpora polytechnického vzdělávání, proškolení pedagogických pracovníků v práci se dřevem jako přírodním materiálem, rozvoj manuálních dovedností, zručnosti, kreativity a představivosti žáků.

• Zázrak jménem voda

• Do fotoalba byla přidána nová galerie Zázrak jménem voda.

V tomto projektu společně s dětmi pronikáme do tajemství Vody, seznamujeme se s její důležitostí a snažíme se dětem předat, jak se o ni starat.

• Hledáme učitele matematiky pro II. stupeň

• úvazek: výuka na II. stupni, celý úvazek

nástup: 1.9.2021

požadavky: kvalifikace pro matematiku, věřící a morálně bezúhonný člověk, schopný spolupráce

„Nabízíme práci v příjemném prostředí, zkušeném dobrém kolektivu. Dlouhodobě podporujeme výuku kvalitní matematiky.“

Zájem o práci či případné dotazy zasílejte na reditel@czs-hradec.cz, popř. volejte řediteli 731534004.

V Hradci nad Moravicí dne 7.5.2021

• Zápis do 1. třídy

• Výsledky

Výsledky zápisu do 1. třídy 2021/2022

Do první třídy byli přijati všichni žáci. Písemné rozhodnutí o přijetí Vám vystavíme na požádání. Žádost o odklad je potřeba podat nejpozději do konce května. Rozhodnutí o přijetí se týká i dětí, které žádají o odklad. Po udělení odkladu jím bude vystaveno rozhodnutí nové.

• Pololetí

• Letošní pololetí jsme prožili ve skutečně komorní sestavě. Děkovné mši svaté se zúčastnili pouze žáci 1. a 2. třídy. Ostatní nás mohli jen sledovat u svých obrazovek. Přesto jsme Bohu vděčni i za toto. Spolu s Donem Boscem jsme poděkovali za 1. pololetí.

• Svatá Ludmila - Hradec

• Oslava svátku svaté Ludmily a dne církevního školství.

Dávno tomu v České zemi,

žena klenot mezi všemi,

moudrá kněžna Ludmila ...

• Exkurze - mláďátka

• Výuka přímo v terénu je jedna z nejúčinějších.

S dětmi první a třetí třídy z Jaktaře jsme se byli podívat, jak vypadají křepelky, jak malá jsou jejich vajíčka a mohli jsme také ochutnat, jak chutnají. Pochovali jsme si i malinké králíčky a týdenní potkánky. Mohli jsme pozorovat, jak hezky o ně maminka pečuje. Moc se nám tahle hodina ČS líbila.

• Rodič ve výuce - houslistka

• Spolupráce s rodiči je přínosem pro děti. Mohou se seznámit s odborníky z praxe.

Ve čtvrtek 10. září jsme přivítali v 1. - 4. třídě milou návštěvu - paní Julii Černou, houslistku Janáčkovy filharmonie v Ostravě. Prozradila dětem, kdo a z čeho housle vyrábí a jak se jmenují jednotlivé části houslí. Děti mohly slyšet, jak mistrovské housle zní, mohly si na dětské housle sáhnout a zabrnkat. Děkujeme paní Černé za mimořádný zážitek.

• Církevní základní škola svaté Ludmily v Hradci nad Moravicí
      • skola@czs-hradec.cz