• Stmelovací kurz 7. třídy

     • Do fotoalba byla přidána nová galerie Stmelovací kurz 7. třídy.

      Tři podzimní říjnové dny strávili sedmáci v Rajnochovicích. V této obci ve Zlínském kraji již mnoho let můžeme najít Přístav, tedy oficiálně Arcidiecézní centrum života mládeže Přístav. A právě v tomto Přístavu jsme zakotvili na náš třídní teambuilding. Kurz, který nám na míru ušili mladí animátoři pod vedením otce Šůstka, byl plný emocí, sebepoznávání, učení se toleranci, budování vztahů, práce na sobě a různých překvapení. Díky skvěle připravenému programu, ve kterém nechyběla modlitba, práce, zábava, relax, soutěže ani sportování, a především díky skvělým sedmákům, kteří akci vzali vážně a zapracovali na vztazích ve svém kolektivu, můžu dnes říct, že jsme z Přístavu na volné moře vypluli o něco moudřejší a lepší.

     • Druhé místo pro náš oddíl

     • Do fotoalba byla přidána nová galerie Druhé místo pro náš oddíl.

      Takřka po dvou letech pauzy způsobených covidem nastoupil náš školní oddíl taekwonda do závodů, které naše škola organizovala. Jednalo se o 9. ročník Moravia Poomsae Cupu. Naši borci si vedli skvěle. Pro oddíl vybojovali druhé místo.

     • FABLAB experience

     • Do fotoalba byla přidána nová galerie FABLAB experience.

      Vybraní žáci 8. a 9. třídy měli možnost si vyzkoušet aktivity v kamionu FABLAB experience, který byl přistaven v areálu Střední školy stavební v Opavě. Vybrali jsme si vytvoření vlastního diorámatu z války. Každý žák vytvořil v programu TincerCAD jednu věc, která souvisí s válkou. Poté si žáci všechno vytiskli na 3D tiskárně a výsledné dioráma sestavili na desku z překližky. Byli jsme rádi za možnost si vyzkoušet alespoň jednu aktivitu, kterou kamion FABLAB experience nabízí.

     • S křížem na Kalvárii

     • Do fotoalba byla přidána nová galerie S křížem na Kalvárii.

      Každoročně se v den svátku Povýšení svatého kříže vypravujeme na křížovou cestu na nedalekou horu Kalvárii. Stejně tomu bylo i letos. Každá třída tak mohla prožít tento zážitek spolu.

     • Duchovní obnova pedagogů

     • Do fotoalba byla přidána nová galerie Duchovní obnova pedagogů.

      Před začátku školního roku je potřeba načerpat sílu. Naší pedagogové vyjeli do Místku k P. Danielu Víchovi, kde strávili dopoledne ztišením se a poslechem přednášek. Byla to výborná chvíle pro zastavení se a zamyšlení se nad sebou, nad svou práci, nad nadcházejícím školním rokem.

     • Zázrak voda - "kešková" cesta

     • Vážení rodiče a kolegové, milé děti. Rádi bychom vás v čase prázdnin, a klidně i mimo ně, pozvali na "KEŠKOVOU CESTU ZÁZRAK VODA", kterou jsme společně s dětmi v Jaktaři vytvořili v rámci projektu Zázrak voda. celý rok jsme se tímto tématem zabývali, proběhly tématické dny, školní jarmark na podporu "vodních projektů" Člověka v tísni. za toto celoroční snažení získala naše pobočka ocenění společnosti Arpok a Člověk v tísni SVĚTOVÁ ŠKOLA. Tento certifikát nám bude předán právě dnes na naší Zahradní slavnosti ředitelem Světové školy panem Ondřejem Klímkem. Virtuálně nám byl již certifikát předán 8. 6. zástupci ministerstva školství a zahraničních věcí.Na této cestě se dozvíte zajímavosti o vodě a prožijete čas v krásné přírodě kousek za Opavou. Trasa vede od naší pobočky v Jaktaři až ke stěbořickému rybníku. První kešku najdete na brance naší školy a další objevíte s pomocí aplikace mapy.cz a také díky přiloženému letáčku s nápovědami.Přejeme vám hezké chvíle a pokojné prázdniny.Děti a pedagogové CZŠ - pobočka Opava

       

     • Konec roku

     • Do fotoalba byla přidána nová galerie Konec roku.

      A je tady konec asi toho nejnetradičního roku v historii školy. Někteří byli ve škole jen několik měsíců. Tak jsme dospěli do konce a díky Bohu za vše.

     • Tvoříme ze dřeva

     • Do fotoalba byla přidána nová galerie Tvoříme ze dřeva.

      V naší škole proběhla dne 19.6.2021 aktivita s názvem: Polytechnika na školách pod vedením pana Helise. Aktivita byla realizována v rámci projektu MAP Opavsko II, jehož realizátorem je Místní akční skupina Opavsko z.s. Cílem aktivity byla podpora polytechnického vzdělávání, proškolení pedagogických pracovníků v práci se dřevem jako přírodním materiálem, rozvoj manuálních dovedností, zručnosti, kreativity a představivosti žáků.

     • Zázrak jménem voda

     • Do fotoalba byla přidána nová galerie Zázrak jménem voda.

      V tomto projektu společně s dětmi pronikáme do tajemství Vody, seznamujeme se s její důležitostí a snažíme se dětem předat, jak se o ni starat.