• Světová škola

Představujeme projekt

ZÁZRAK JMÉNEM VODA,

na kterém naše pobočka prvního stupně spolupracuje s organizací Arpok, o. p. s.

V tomto projektu společně s dětmi pronikáme do tajemství Vody, seznamujeme se s její důležitostí a snažíme se dětem předat, jak se o ni starat. Během našeho pátrání se děti mohou seznamovat se základními údaji o vodě z encyklopedií a dalších zdrojů, zjišťují, kde všude se s vodou mohou setkat a k čemu ji potřebují a využívají, dovídají se o způsobech, jak je možné s vodou šetřit. Proběhly tématické dny, kdy si děti vyzkoušely pokusy s vodou a kreativním způsobem zpracovávaly nabyté poznatky.

Součástí našeho snažení je také vytvořit naučnou geocachingovou stezku, která povede od naší pobočky v Jaktaři kolem říčky Velká (Jaktarky) až ke stěbořickému rybníku. Trasu jsme s dětmi naplánovali, prošli a samy děti našly skrýše pro naše „kešky“.V jednotlivých krabičkách se hledající dovědí zajímavé informace o vodě, vyluští si tajenku a mohou si odpovědět na zajímavé otázky.

V druhé polovině června chystáme uskutečnit Zahradní slavnost, na kterém děti předají návštěvníkům své poznatky, budou připraveny pokusy pro děti a součástí slavnosti bude také „Jarmark“, kde děti budou prodávat své výrobky, které vytvořily v družině a také výrobky obětavých rodičů. Také na tomto jarmarku nebude chybět „bazárek“. Z výtěžku koupíme pro naši pobočku perlátory, abychom vodou ještě více šetřili a také chceme podpořit „vodní“ projekty v rozvojových zemích: https://www.skutecnydarek.cz/.

Celým naším snažením chceme změnit naše okolí k lepšímu a připravit naše žáky na život v našem rozmanitém a propojeném světě. Chceme se stát Světovou školou.

Více informací o mezinárodním projektu Světová škola, v jehož rámci připravujeme, můžete získat na stránkách:

Fotogalerie z projektu Fotoalbum | Církevní základní škola svaté Ludmily v Hradci nad Moravicí (edupage.org)

Image result for adra C:\Users\Blanka\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.MSO\89D51C49.tmp

• Církevní základní škola svaté Ludmily v Hradci nad Moravicí
      • skola@czs-hradec.cz