• Další nahlédnutí pod pokličku

• Vážení rodiče, dnešní nahlédnutí nebude zas až tak pod pokličkou naší kuchyně, ale tentokrát se vydáme po stopách surovin, ze kterých připravujeme obědy pro Vaše děti.

Zásobují nás...

- čerstvé maso dováží Řeznictví Tichý

- čerstvé mléko z Hlavnice

- čerstvou zeleninu a ovoce dováží Luna-ovo

- česká krůta dováží čerstvé krůtí maso

- 100% přírodní šťávy a přesnídávky Vitaminátor ze Sosnové

- brambory máme od rodinné firmy pana Tvarůžky

- čerstvé výhonky pěstují ve firmě s názvem Flancky

- nebo například od TS Foods objednáváme zdravé potraviny z Budišova nad Budišovkou

Nutno podotknout, že vybíráme a chceme podpořit menší podnikatele z našeho kraje a chceme vařit pro děti z co nejkvalitnějších surovin. Pokud máte vyzkoušené dobré a kvalitní dodavatele, budeme rádi za tip.

S pozdravem vedoucí školní jídelny Lucie a její kuchařský tým

Pozn. ředitele: "Jsem moc rád, že se naše kuchyně v tomto roce vydala tímto směrem ke zdravé výživě. Reagujeme na současné trendy, nutriční doporučení, doporučení pro zdravou stravu dětí. Obecně se náš český národ moc zdravě nestravuje. Potvrzují to časté výskyty chorob pramenící z nedobré stravy, nadváha dětí atd. Dali jsme si za cíl, že touto cestou rozhodně nepůjdeme. Věříme, že je to cesta správná a cesta vedoucí ke zravému a šťasnému životu. Pěkný den přeje ředitel."