• Aktualizováno pro rok 2024:

Hradec nad Moravicí       pátek 5. dubna   od 14:00 do 18:00 hodin

Opava                                  pátek 5. dubna   od 14:00 do 18:00 hodin

Elektronické přihlašování uzavřeno. (elektronická přihláška)

Zápis se týká děti, které budou mít před nástupem do školy 6 let a děti s odkladem povinné školní docházky z loňského roku. Může být přijato i dítě narozené po 31.8.2018, pokud je přiměřeně duševně a tělesně vyspělé. V tomto případě rodič u zápisu doloží doporučující vyjádření školského poradenského zařízení a  vyjádření pediatra.

Plánovaný počet tříd

Hradec nad Moravicí                          1 třída

Opava                                                    1 třída

Maximální počet přijatých dětí na obě třídy je 30. Pokud překročí počet žádostí o přijetí k základnímu vzdělávání volnou kapacitu CZŠ, budou žáci přijímáni dle těchto kritérií:

a) sourozenec ve škole
    b) splnění předpokladů ke vzdělávání podle ŠVP
    c) spádová oblast

Odklad povinné školní docházky

Není-li dítě tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to písemně zákonný zástupce dítěte v době zápisu dítěte k povinné školní docházce podle § 36 odst. 4, odloží ředitel školy začátek povinné školní docházky o jeden školní rok, pokud je žádost doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení (PPP nebo SPC), a odborného lékaře nebo klinického psychologa. Začátek povinné školní docházky lze odložit nejdéle do zahájení školního roku, v němž dítě dovrší osmý rok věku.