• Kolibříci zpívají

• V Opavě se uskutečnilo 18.5. v loutkovém divadle tradiční setkání dětských pěveckých sborů. Nechyběl ani náš školní sbor Kolibříci.

• Mistrovství ČR a Havířovský pohár

• 3. místo v Havířovském poháru, Markéta mistr republiky, Zuzka vícemistr republiky, výborná atmosféra, vynikající výkony našich borců ..... takto vypadaly skvělé závody v Havířově 😀 Celá galerie fotek je na webu taekwonda https://taekwondo.czs-hradec.cz/?page_id=6561, mnoho fotek je taky na facebooku taekwonda https://www.facebook.com/TaekwondoWtfHradecNadMoravici.

• Druhé místo za rok 2021

• Náš školní oddíl taekwonda byl vyhlášen jako druhý nejlepší v NLP 2021 (Národní liga poomsae). Závodníci Zuzka a Matyáš byli vyhlášeni jako jednotlivci. Na tomto krásném výsledku se podíleli i další (viz foto tabulka).

• Dnes jím jako Keňan - Opava

• Naše škola se zúčastnila projektu Dnes jím jako Keňan, který je zaměřen na poznávání a pomoc rozvojovým zemím. Více o projektu zde https://www.dnesjimjako.cz/

• Opavský skřivánek okresní kolo

• Markéta, Stázka a Patrik nás reprezentovali v pěvecké soutěži Opavský skřivánek. Mohli si zazpívat s cimbálovkou a v kroji. Předvedli krásné výkony. Patrik získal 1. místo, Stázka 2. místo a Markéta 1. místo s postupem do dalšího kola. Blahopřejeme.

• Den Země

• Den Země, aneb škola plná zvířátek, sázení stromů, mše svatá v přírodě na Maria Talhof, sbírání odpadků v přírodě, ukázky cvičených psů, .... Toto vše jsme mohli prožít dnešní den u příležitosti Dne Země.

• Luxusní záběry školy z dronu

• Díky Michaela Bujnovského máme krásné fotky naší školy z dronu. Je to super takto školu vidět. Člověk si uvědomuje další souvislosti a proporce. Díky.

• Pomáháme uprchlíkům

• Skutečně velkou solidaritu prokázaly rodiny dětí naší školy, buď materiálním darem nebo peněžním. Pan učitel Hennig zítra osobně dopraví všechny věci na hranici Slovenska a Ukrajiny.

• Modlitba za Ukrajinu v den popeleční středy

• Plni emocí jsme se dnes vroucně modlili za mír na Ukrajině. Zároveň jsme prožívali začátek postní doby. Vstup do postu symbolizovalo označení popelem na čelo všech dětí a učitelů.

• Letecký den

• Ve středu 2. 2. 2022 jsme společně prožili letecký den. Přišel k nám odborník na letadla Hynek Závorka. Po shlédnutí krátkého filmu a prezentace odpovídal na naše zvídavé otázky. Každý si vyrobil vlaštovku z papíru a odznak ve tvaru letadla. Z pet lahve si děti vyrobily "raketu" na lihový pohon, která po zapálení létala. Mohly si dokonce zkusit létat - pomocí leteckého simulátoru. Po celé škole pak hledaly slova příbuzná ke slovu -LET- a připojovaly předpony a přípony. Děti nadšeně " létaly" po celé škole. Letecký den se nadmíru vydařil:))

• Byli u nás tři králové

• V naší škole si rádi připomínáme svátek tří králů. Vzdělání a patrně i bohatí mudrci ( Bible přesně nehovoří kolik jich bylo, tradice uvádí tři ) přicházejí do daleké a neznámé krajiny do Betléma a klanějí se obyčejně vypadajícímu dítěti ve stáji. Jaký to krásný obraz pokory a vzdávání úcty. Z tohoto odkazu se snažíme čerpat i my a prožíváme tento okamžik i ve škole. Přímo v den svátku 6. ledna jsme s dětmi společně slavili mši svatou ve školní kapli sv. Ludmily. Po ní se tři králové vydali na putování po škole. Spolu s knězem vstoupili do každé třídy a kabinetu. Kněz místnosti požehnal a pokropil svěcenou vodou a pomodlil se, ať tyto prostory a všichni kdo jej budou užívat slouží vždy jen dobru.