• Hledáme učitele matematiky pro II. stupeň

     • úvazek: výuka na II. stupni, celý úvazek

      nástup: 1.9.2021

      požadavky: kvalifikace pro matematiku, věřící a morálně bezúhonný člověk, schopný spolupráce

       

      „Nabízíme práci v příjemném prostředí, zkušeném dobrém kolektivu. Dlouhodobě podporujeme výuku kvalitní matematiky.“

      Zájem o práci či případné dotazy zasílejte na reditel@czs-hradec.cz, popř. volejte řediteli 731534004.

       

      V Hradci nad Moravicí dne 7.5.2021

     • Zápis do 1. třídy

     • Výsledky

      Výsledky zápisu do 1. třídy 2021/2022

      Do první třídy byli přijati všichni žáci. Písemné rozhodnutí o přijetí Vám vystavíme na požádání. Žádost o odklad je potřeba podat nejpozději do konce května. Rozhodnutí o přijetí se týká i dětí, které žádají o odklad. Po udělení odkladu jím bude vystaveno rozhodnutí nové.

     • Pololetí

     • Letošní pololetí jsme prožili ve skutečně komorní sestavě. Děkovné mši svaté se zúčastnili pouze žáci 1. a 2. třídy. Ostatní nás mohli jen sledovat u svých obrazovek. Přesto jsme Bohu vděčni i za toto. Spolu s Donem Boscem jsme poděkovali za 1. pololetí.

     • Svatá Ludmila - Hradec

     • Oslava svátku svaté Ludmily a dne církevního školství.

      Dávno tomu v České zemi,

      žena klenot mezi všemi,

      moudrá kněžna Ludmila ...

     • Exkurze - mláďátka

     • Výuka přímo v terénu je jedna z nejúčinějších.

      S dětmi první a třetí třídy z Jaktaře jsme se byli podívat, jak vypadají křepelky, jak malá jsou jejich vajíčka a mohli jsme také ochutnat, jak chutnají. Pochovali jsme si i malinké králíčky a týdenní potkánky. Mohli jsme pozorovat, jak hezky o ně maminka pečuje. Moc se nám tahle hodina ČS líbila.

     • Rodič ve výuce - houslistka

     • Spolupráce s rodiči je přínosem pro děti. Mohou se seznámit s odborníky z praxe. 

      Ve čtvrtek 10. září jsme přivítali v 1. - 4. třídě milou návštěvu - paní Julii Černou, houslistku Janáčkovy filharmonie v Ostravě. Prozradila dětem, kdo a z čeho housle vyrábí a jak se jmenují jednotlivé části houslí. Děti mohly slyšet, jak mistrovské housle zní, mohly si na dětské housle sáhnout a zabrnkat. Děkujeme paní Černé za mimořádný zážitek.

     • Adaptační výlet 6. třídy

     • Na začátku školního roku je potřeba se dobře seznámit.

      V pátek 4.9. se třída šesťáků vydala do přírody v okolí Hradce. Den byl naplněn hrami poznávacími i sportovními a také poznáváním zajímavých turistických cílů v okolí. Počasí přálo, nálada byla soutěživá, a tak se všech 22 šesťáků vrátilo do školy s krásně růžovými tvářemi a pořádnou chutí na oběd. Věříme, že byl položen základ pro budování zdravého a dobrého třídního kolektivu.

       

     • Zahájení školního roku

     • Vážení rodiče a žáci, srdečně Vás zdravím. V úterý 1.9. začneme nový školní rok. Pokud nedojde k nějaké zásadní změně, zahájíme jej tradičně společně v kostele sv. Petra a Pavla o půl 9 slavením mše svaté v Hradci i v Jaktaři. Poté se přesuneme do školy, kde budeme pokračovat ve třídách.  Z důvodu hygienických opatření bude toto zahájení určeno jen dětem a popř. Vám rodičům. Tentokráte nezveme veřejnost. Vezměte si s sebou roušku, pravděpodobně si ji budete muset při mši nasadit, jak děti, tak rodiče. Ve škole pak děti budou pokračovat bez roušek. Ale uvidíme, neustále se to mění. Je také možné, že bude společná mše úplně zrušena a sejdeme se přímo ve třídách. Sledujte proto mejl nebo zprávy v dm.

      Po dlouhém zvažování přecházíme po létech od dmSoftware k systému Edupage. Připadá nám rychlejší, intuitivnější, přehlednější a nabízí daleko více funkcí. V případě domácího vzdělávání, které je od 1.9. v případě karantény povinné, budeme využívat právě tento systém Edupage nebo Google učebnu. Vše se dozvíte ve škole. Rozvrh si již nyní můžete prohlédnout přes nové webové stránky (zatím ve výstavbě) zde https://czs-hradec.edupage.org/.

      Školní jídelna a školní družina poběží jako doposud. Dojde jen k oddělení I. a II. stupně.

      Chtěl bych Vás ještě upozornit, abyste své dítě neposílali do školy v případě náznaku nemoci Covid, jako jsou - zvýšená teplota, horečka, kašel, rýma, dušnost, bolest v krku, bolest hlavy, bolesti svalů a kloubů, průjem, ztráta chuti a čichu.

      Přeji mnoho síly v novém roce.

       

      S pozdravem Váš ředitel