• Modlitba za mír - Pokoj vám

• Přímý přenost modlitby za mír vysílaný v pondělí 28.11. ve 20:05 hodin TV NOE z naší školní kaple svaté Ludmily v Hradci nad Moravicí.

• Projekt Světová škola

• V roce 2021/2022 jsme na pobočce v Jaktaři pokračovali v zapojení do projektu Světová škola, který je vyhlášen Člověkem v tísni, Arpokem a dalšími organizacemi. Děti si vybraly téma Moře a jeho ochrana. Učitelé připravili panelovou soutěž na celý rok. Každých čtrnáct dní byl vyvěšen informační plakát s nějakým mořským živočichem, na kterém děti našly jak základní informace, tak i další zajímavosti. Soutěžící pak měli vyplnit 5 až 8 otázek k danému zvířeti. Během celého roku jsme tato zvířata ztvárňovali různými technikami ve výtvarné výchově. V květnu pak z této panelové soutěže a výtvarných děl vznikla výstava se soutěží pro veřejnost, která byla umístěna v Knihovně Petra Bezruče v Opavě. Naše školní děti získaly jako odměnu návštěvu kina. Během roku jsme také pozvali do školy odborníka, zoologa, pana Martina Gajdošíka ze Slezského zemského muzea, který poutavě o moři a životě v něm vyprávěl a také přinesl spousty exponátů z moře. Dále jsme navštívili na Slezské univerzitě v Opavě Unisféru a zhlédli jsme 3D projekci filmu Hlubiny moře. V neposlední řadě jsme vyhlásili dražbu háčkovaných mořských živočichů, které nám pomáhaly vyrobit maminky, babičky i paní učitelky. Výtěžek byl 7 200 Kč, přičemž 3 100 Kč jsme odeslali na pomoc Ukrajině a 4 100 Kč na záchranu mořských želv. Za celé toto snažení jsme získali Cenu inspirace, kterou jsme si vyzvedli při slavnostním předávání v Senátu ČR.