• Byli u nás tři králové

• V naší škole si rádi připomínáme svátek tří králů. Vzdělání a patrně i bohatí mudrci ( Bible přesně nehovoří kolik jich bylo, tradice uvádí tři ) přicházejí do daleké a neznámé krajiny do Betléma a klanějí se obyčejně vypadajícímu dítěti ve stáji. Jaký to krásný obraz pokory a vzdávání úcty. Z tohoto odkazu se snažíme čerpat i my a prožíváme tento okamžik i ve škole. Přímo v den svátku 6. ledna jsme s dětmi společně slavili mši svatou ve školní kapli sv. Ludmily. Po ní se tři králové vydali na putování po škole. Spolu s knězem vstoupili do každé třídy a kabinetu. Kněz místnosti požehnal a pokropil svěcenou vodou a pomodlil se, ať tyto prostory a všichni kdo jej budou užívat slouží vždy jen dobru.