• Druhé místo pro náš oddíl

• Do fotoalba byla přidána nová galerie Druhé místo pro náš oddíl.

Takřka po dvou letech pauzy způsobených covidem nastoupil náš školní oddíl taekwonda do závodů, které naše škola organizovala. Jednalo se o 9. ročník Moravia Poomsae Cupu. Naši borci si vedli skvěle. Pro oddíl vybojovali druhé místo.

• FABLAB experience

• Do fotoalba byla přidána nová galerie FABLAB experience.

Vybraní žáci 8. a 9. třídy měli možnost si vyzkoušet aktivity v kamionu FABLAB experience, který byl přistaven v areálu Střední školy stavební v Opavě. Vybrali jsme si vytvoření vlastního diorámatu z války. Každý žák vytvořil v programu TincerCAD jednu věc, která souvisí s válkou. Poté si žáci všechno vytiskli na 3D tiskárně a výsledné dioráma sestavili na desku z překližky. Byli jsme rádi za možnost si vyzkoušet alespoň jednu aktivitu, kterou kamion FABLAB experience nabízí.

• S křížem na Kalvárii

• Do fotoalba byla přidána nová galerie S křížem na Kalvárii.

Každoročně se v den svátku Povýšení svatého kříže vypravujeme na křížovou cestu na nedalekou horu Kalvárii. Stejně tomu bylo i letos. Každá třída tak mohla prožít tento zážitek spolu.

• Duchovní obnova pedagogů

• Do fotoalba byla přidána nová galerie Duchovní obnova pedagogů.

Před začátku školního roku je potřeba načerpat sílu. Naší pedagogové vyjeli do Místku k P. Danielu Víchovi, kde strávili dopoledne ztišením se a poslechem přednášek. Byla to výborná chvíle pro zastavení se a zamyšlení se nad sebou, nad svou práci, nad nadcházejícím školním rokem.

• Církevní základní škola svaté Ludmily v Hradci nad Moravicí
        • skola@czs-hradec.cz
        • (+420) 595 170 279
        • Zámecká 57 Hradec nad Moravicí 747 41 747 41 Hradec nad Moravicí Czech Republic