• Exkurze - mláďátka

• Výuka přímo v terénu je jedna z nejúčinějších.

S dětmi první a třetí třídy z Jaktaře jsme se byli podívat, jak vypadají křepelky, jak malá jsou jejich vajíčka a mohli jsme také ochutnat, jak chutnají. Pochovali jsme si i malinké králíčky a týdenní potkánky. Mohli jsme pozorovat, jak hezky o ně maminka pečuje. Moc se nám tahle hodina ČS líbila.

• Rodič ve výuce - houslistka

• Spolupráce s rodiči je přínosem pro děti. Mohou se seznámit s odborníky z praxe.

Ve čtvrtek 10. září jsme přivítali v 1. - 4. třídě milou návštěvu - paní Julii Černou, houslistku Janáčkovy filharmonie v Ostravě. Prozradila dětem, kdo a z čeho housle vyrábí a jak se jmenují jednotlivé části houslí. Děti mohly slyšet, jak mistrovské housle zní, mohly si na dětské housle sáhnout a zabrnkat. Děkujeme paní Černé za mimořádný zážitek.

• Adaptační výlet 6. třídy

• Na začátku školního roku je potřeba se dobře seznámit.

V pátek 4.9. se třída šesťáků vydala do přírody v okolí Hradce. Den byl naplněn hrami poznávacími i sportovními a také poznáváním zajímavých turistických cílů v okolí. Počasí přálo, nálada byla soutěživá, a tak se všech 22 šesťáků vrátilo do školy s krásně růžovými tvářemi a pořádnou chutí na oběd. Věříme, že byl položen základ pro budování zdravého a dobrého třídního kolektivu.

• Církevní základní škola svaté Ludmily v Hradci nad Moravicí
        • skola@czs-hradec.cz