• Zahájení školního roku

     • Vážení rodiče a žáci, srdečně Vás zdravím. V úterý 1.9. začneme nový školní rok. Pokud nedojde k nějaké zásadní změně, zahájíme jej tradičně společně v kostele sv. Petra a Pavla o půl 9 slavením mše svaté v Hradci i v Jaktaři. Poté se přesuneme do školy, kde budeme pokračovat ve třídách.  Z důvodu hygienických opatření bude toto zahájení určeno jen dětem a popř. Vám rodičům. Tentokráte nezveme veřejnost. Vezměte si s sebou roušku, pravděpodobně si ji budete muset při mši nasadit, jak děti, tak rodiče. Ve škole pak děti budou pokračovat bez roušek. Ale uvidíme, neustále se to mění. Je také možné, že bude společná mše úplně zrušena a sejdeme se přímo ve třídách. Sledujte proto mejl nebo zprávy v dm.

      Po dlouhém zvažování přecházíme po létech od dmSoftware k systému Edupage. Připadá nám rychlejší, intuitivnější, přehlednější a nabízí daleko více funkcí. V případě domácího vzdělávání, které je od 1.9. v případě karantény povinné, budeme využívat právě tento systém Edupage nebo Google učebnu. Vše se dozvíte ve škole. Rozvrh si již nyní můžete prohlédnout přes nové webové stránky (zatím ve výstavbě) zde https://czs-hradec.edupage.org/.

      Školní jídelna a školní družina poběží jako doposud. Dojde jen k oddělení I. a II. stupně.

      Chtěl bych Vás ještě upozornit, abyste své dítě neposílali do školy v případě náznaku nemoci Covid, jako jsou - zvýšená teplota, horečka, kašel, rýma, dušnost, bolest v krku, bolest hlavy, bolesti svalů a kloubů, průjem, ztráta chuti a čichu.

      Přeji mnoho síly v novém roce.

       

      S pozdravem Váš ředitel