• Skauti ve škole

• Jednoho krásného listopadového úterý k nám do školy zavítali skauti a skautky. Povídali nám o své činnosti, pustili krátký film o aktivitách, kterými se společně baví a tím se učí, povídali o letním táboře. Po poutavém vyprávění si zkušení skauti připravili aktivity pro naše žáky. Ti pak po rozdělení do skupinek jednotlivé úkoly s velkým nadšením plnili. Jednalo se o opičí dráhu v tělocvičně, zdravovědu, Kimovku…...Na závěr jsme si společně zazpívali písničku“ Na té naší Hané“ a rozloučili jsme se.

• Pečeme v družině

• Pravidelně každou středu si děti z družiny samy mohou zvolit, co je nejvíce zajímá a čím se chtějí zabavit. V nabídce je třeba práce se dřevem, kdy děti vyráběli např. jednoduchá dřevěná autíčka nebo dřevěné skřítky. Milovníci pečení připravili občerstvení pro všechny děti, které chodí do družiny. Tyto pečené dobroty byly ve formě chutných dýňových muffinů nebo svatomartinských rohlíků.

• V lese je fajn ...

• První listopadové dopoledne se žáci 4.A vydali do Litultovic na „Lesní pedagogiku.“ Cílem této akce bylo zábavnou formou poznávat les. Školený pan lesník dětem ukázal různé druhy stromů (např. strom douglaska, o kterém někteří slyšeli poprvé), zkoušely si přivonět k jehličí, hádaly, které rohy či parohy patří jakému zvířeti, sáhly si na srst jezevce. Během her, jež děti hrály, se dozvěděly nové informace o životě v lese. Počasí jim přálo a děti si dopoledne moc užily.

• Soutěž Bricks Game a Bridge Builder Game

• Tradiční soutěže ve stavění mostů ze špejlí a stavby z kostek stavebnice Cheva se zúčastnily dvě družstva žáků deváté třídy na "stavebce" v Opavě. Kluci zapojili svou kreativitu a postavili ze špejlí kvalitní most, který udržel váhu přes 5 kilogramů. Celkově to stačilo na výborné 6. místo. Holky stavěly kostel a přestože nepoužily žádný přinesený materiál, postavily krásný kostel, který jim vynesl celkové vítězství v soutěži. Při troše nadsázky by se dalo říct, že kdo jiný by měl soutěž ve stavění kostela vyhrát, než žáci z církevní školy. Děkuji žákům a žákyním za skvělou reprezentaci školy na této soutěži.

• Den církevního školství a oslava svátku naší patronky

• Svatá Ludmila je od počátku školy naší velkou patronkou a přímluvkyní. Dnešní den jsme poděkoval Bohu za všechny dary, za školu, za děti a rodiče a vyprošovali si sílu a moudrost do dalších dní. Spolu se svatou Ludmilou jsme se pak vydali na pouť kolem našeho zámku, kde jsme se seznamovali s jejím životem a odkazem.

• Zdravá jídelna

• S novým rokem i v jídelně nově. Snažíme se posunout blíže ke zdravé a pestré stravě. Už po prvním týdnu máme nejednu pozitivní odezvu. Přikládám reakci rodiče: "Vážený pane řediteli, chtěla jsem Vám napsat ohledně změny ve vaření obědů na Hradci... Dcera je z nových obědů přímo nadšená - jídlo je velice chutné, pestré a už jen číst jídelníček je "pastva pro oči". Dcera velmi oceňuje také to, že je možné si celý jídelníček přečíst nově také na stránkách EDUPAGE. Prosím vyřiďte naše velké poděkování za tuto změnu do jídelny. Je to obrovská změna a to změna k lepšímu!!!!!!!" V tomto duchu se budeme nyni snažit vařit. Dobrou chuť.